jagody

Jagody – owoce, które kryją w sobie wielką prozdrowotną moc

Jagody są owocami, które zdecydowanie warto uwzględnić w swojej codziennej diecie. Są smaczne i bardzo zdrowe. Wspomagają leczenie zatruć pokarmowych, hamują biegunki, zmniejszają stężenie cukru we k czytaj więcej »

 

Jagody – owoce, które kryją w sobie wielką prozdrowotną moc

Jagody są owocami, które zdecydowanie warto uwzględnić w swojej codziennej diecie. Są smaczne i bardzo zdrowe. Wspomagają leczenie zatruć pokarmowych, hamują biegunki, zmniejszają stężenie cukru we krwi. Warto zapoznać się z właściwościami jagód, ponieważ nie są jedynie smacznym dodatkiem dodawanym do deserów, ale także owocem wspomagającym zdrowie całego organizmu.

https://www.podkarpackiesady.pl/22-jagody jagody – właściwości prozdrowotne

jagody to owoce szczególnie smaczne i bardzo zdrowe. Wykazują m.in. działanie antyseptyczne, przeciwbiegunkowe, poprawiają wzrok. To bogate źródło witamin i pektyn. Można je spożywać pod postacią świeżych owoców lub suszonych. Są idealne do nalewek, przetworów, mrożonek. Nadmiar można spokojnie przechowywać w zamrażarce. Uprawa tych owoców jest stosunkowo prosta i nie sprawia specjalnych trudności.

Jagody m.in.

Uszczelniają naczynia krwionośne,

Działają przeciwzapalnie,

Wykazują działanie zmiękczające, wygładzające i nawilżające skórę,

Działają przeciwutleniająco,

Działają ściągająco,

Działają przeciwbakteryjnie.

Jagody – rodzaje

Z powodzeniem można uprawiać jagody w ogrodzie. Można wyróżnić m.in. rodzaje jagody:

Jagody leśne – zalicza się tutaj borówkę czarną oraz czarne jagody. Naturalnie występują w lasach, na wrzosowiskach, w terenach wilgotnych i podmokłych. Owocuje w okresie lipiec – wrzesień. Jeżeli planuje się posadzić jagody sadzonki powinno się zapewnić jej warunki mocno zbliżone do tych, które występują w naturze. Jagody sadzonki można kupić w sklepie.

Jagody acai – są zdrowym dodatkiem do kosmetyków. Są bogactwem minerałów i przeciwutleniaczy, które opóźniają proces starzenia się skóry. Jagody acai wspomagają leczenie biegunki, krwotoki i wrzody żołądka oraz jelit. Wykazują właściwości antynowotworowe, odchudzające, wspomagają metabolizm. Pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi.

Jagody goji – owoce są uznawane za wyjątkowo zdrowe. Krzew sięga nawet 2 metrów wysokość, pędy są pokryte kolcami. Jagody są podłużnego kształtu w kolorze czerwonym i mają do 2 cm długości. Krzew jest odporny na mróz i wysokie temperatury, nie jest mu straszne przesuszenie, ani nadmierna wilgoć. Najlepiej posadzić krzew w miejscu ciepłym i słonecznym, a odwdzięczy się owocami na drugi lub trzeci rok po posadzeniu. Gleba najlepiej, aby była żyzna oraz przepuszczalna.

Jagoda kamczacka – roślina długowieczna, osiąga nawet 40 lat i dorasta do 2-3 m. Krzew jest odporny na mrozy i suszę. Wcześnie kwitnie i wydaje bardzo dużo owoców. Odmiany, które są dostępne w sklepie różnią się walorami smakowymi owoców oraz ich wielkością. Stanowisko powinno być słoneczne, a gleba lekka. Nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jagoda – sklep z sadzonkami

Ceny jagód dostępnych w sklepie lub na targu mogą być wygórowane, dlatego doskonałym pomysłem jest uprawa na własną rękę i zadbanie, aby krzak jagody znalazł się w przydomowym ogródku. Krzew jagody nie jest problematyczny, nie wymaga specjalnie dużych nakładów pracy podczas uprawy. Zbieranie jagód z własnego ogrodu przynosi wiele satysfakcji i korzyści. Sadzonki można nabyć w sklepie.

Artykuły powiązane